• Program „Już pływam”

• Uczniowie klas trzecich mieli możliwość udziału w programie „Już pływam” w gminie Łukowica.

W czwartek 15.12.23 r. uczestnicy zakończyli realizację projektu, z którego skorzystało łącznie 41 dzieci. Zajęcia obejmowały 6 wyjazdów na Pływalnię w Limanowej, w ramach których uczniowie podejmowali naukę pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Nad bezpieczeństwem uczestników, czuwali opiekunowie.

• Szkolne konkursy

• Dzieci z odziału przedszkolnego licznie brały udział w świątecznych konkursach plastycznych

wykonując między innymi piękne ozdoby na Kiermasz Świąteczny- zostały nagrodzone przez wychowawcę MEDALAMI ZA UDZIAŁ

• I miejsce dla oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Łukowicy Konkurs Plastyczny pt. "DARY JESIENI "

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego dla Przedszkoli "Skąd się biorą produkty ekologiczne" został zorganizowany Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "DARY JESIENI ". Organizatorem konkursu był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Współorganizatorami byli: Powiat Limanowski, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Limanowej, Nadleśnictwo w Limanowej. Patronat nad konkursem sprawował Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga.

15.12.23 r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników połączone z otwarciem wystawy prac.

Z radością informujemy iż oddział przedszkolny z naszej szkoły zdobył PIERWSZE MIEJSCE !!! Gratulacje dla naszych zdolnych przedszkolaków.

• Jarmark bożonarodzeniowy- 17 grudnia 2023 r.

• Nasza szkoły przygotowała stoisko na gminny jarmark bożonarodzeniowy. Uczniowie bardzo się postarali i przygotowali dużo pięknych ozdób. Ponadto w tym roku Rada Rodziców zaprosiła też na aromatyczną, zimową herbatę, kawę i mnóstwo słodkości.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

• Sukcesy w Turniejach Karate

• Uczennica naszej szkoły Alicja Kożuch z klasy 2b osiągnęła wiele sukcesów w Turniejach Karate między innymi: 03.12.2023 w Nowym Targu w Ogólnopolskim Turniej Karate Kyokushin w którym zdobyła I miejsce oraz III miejsce w poszczególnych kategoriach. Kolejny sukces Alicja osiągnęła 10.12.2023 w Zagnańsku koło Kielc również w Ogólnopolskim Turnieju gdzie zdobyła I miejsce oraz III miejsce. SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

• Finał V Edycji Festiwalu Dobrej Energii "Cudnolandia"

• W ramach tego festiwalu odbył się konkurs recytatorski oraz plastyczny.

Uczniowie naszej szkoły odnieśli w tych konkursach duże sukcesy.

Konkurs recytatorski:

I miejsce Julian Biernat kl. III a

III miejsce Róża Kawalec kl. III b

III miejsce Zofia Dudka kl. IV a

Konkurs plastyczny:

II miejsce Karol Koza kl. IV b

Wyróżnienia:

Jakub Oleś kl. IV b

Sebastian Bugajski kl. IV b

Damian Kwit kl. IV b

Róża Kawalec kl. III b

Hanna Kowalczyk kl. III b

Jakub Pankiewicz kl. III b

Aleksandra Pec kl. III b

Aleksandra Wolak kl. III b

Zuzanna Zasadni kl. III b

Link do nagrania z finału festiwalu:

• I historyczny turniej tenisa stołowego w Jastrzębiu

• 03.12.23 r. odbył się I turniej tenisa stołowego w nowej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Jastrzębiu.

W turnieju tym brali udział również nasi uczniowie.

Maksymilian Hebda zajął II miejsce w kategorii uczniów klas IV-VIII.

• Narodowy Program Czytelnictwa

• Nasza szkoła pozyskała środki z  ”Narodowego Programu Czytelnictwa”  w wysokości 15 000 zł (kwota przyznanego wsparcia finansowego:12 000 zł, wkład własny: 3 000 zł). zakupiono 427egzemplarzy książek, w tym 180 lektur, a pozostałe to beletrystyka i literatura popularnonaukowa, młodzieżowa ( ogółem 427 książek).  Z otrzymanych środków zakupiono również materiały do promowania czytelnictwa oraz  pufy, na których można usiąść i poczytać książkę. Taka forma spędzania czasu  bardzo podoba się uczniom.

Wzbogacenie biblioteki o ciekawe książki spowodowało wyraźnie zauważalne zwiększenie zainteresowania książką.

• Europejski Dzień Języków

• 29.11.23 r. odbyły się w naszej szkole prezentacje poszczególnych klas z okazji Europejskiego Dnia Języków.

Każda klasa przygotowała ciekawostki o wylosowanym kraju europejskim i podstawowe zwroty w języku ojczystym.

• Dzień pluszowego misia

• 27.11.23 r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały "Dzień pluszowego misia". Każde przyniosło swoją ulubioną maskotkę. Karty pracy też były poświęcone tej tematyce.

• Spotkanie z pisarką Adą Grabarczyk-Rynduch

• 8 listopada 2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie przedszkolaków z pisarką, która zaczęła pisać dla dzieci i wydała pierwszą książkę dla najmłodszych (5-10 lat)- "KTO PORWAŁ TĘCZĘ" ( wydawnictwo WFW).