• Spotkanie z policjantem

          • W czwartek, 6 października Uczniowie klas 5-8 wzięli udział w spotkaniu z policjantem z wydziału do spraw nieletnich, p. aspirantem Dariuszem Cibą. 
            Podczas spotkania pan aspirant opowiadał uczniom o odpowiedzialności karnej młodzieży w przypadku niszczenia mienia szkoły i obiektów publicznych, wywiązywaniu się z obowiązku szkolnego, jeżdżenia bez uprawnień lub nieprzestrzegania przepisów podczas jazdy hulajnogami, deskorolkami, quadami itp., hejtu w internecie oraz palenia papierosów i e-papierosów. 

          • Małopolska Pszczoła

          • Projekt ,, MAŁOPOLSKA PSZCZOŁA’’

            realizowany dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego

            Uczniowie klas II a i II b oraz klas VIII a i VIII b wezmą udział w projekcie ,,MAŁOPOLSKA PSZCZOŁA’’. Celem projektu jest ochrona różnorodności pszczół miododajnych, promocja pszczelarstwa oraz edukowanie uczniów w zakresie ekologii i znaczenia owadów zapylających.

            W ramach tego projektu 12  października  uczniowie posadzą rośliny miododajne przy naszej szkole. Będą towarzyszyć przy rozlokowaniu  budki dla trzmieli oraz domku dla murarek. Wezmą również udział w warsztatach edukacyjnych połączonych z wykonaniem beebomb, czyli kul  zrobionych z hummusu oraz nasion  roślin miododajnych. Wszyscy uczniowie otrzymają ulotki oraz naklejki.

          • Wycieczka klas 6 do Krosna

          • 3 października klasy szóste wraz z Wychowawczyniami wzięły udział w wycieczce do Krosna. Uczniowie odwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie poznali proces wytwarzania szkła dekoracyjnego oraz użytkowego; podglądali tajniki pracy rzemieślników i artystów oraz samodzielnie wykonali odcisk pieczęci w rozgrzanym szkle, a także wzięli udział w warsztatach malowania na szkle. 
            Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie krośnieńskich podziemi, które mieszczą wystawę dzieł znakomitych artystów obróbki szkła. Następnie młodzież w grupach obejrzała wystawę podsumowującą Międzynarodowe Biennale Artsytycznej Tkaniny Lnianej "Z krosna do Krosna" (http://www.len.muzeumrzemiosla.pl/)  i wzięła udział w warsztatach, podczas których tworzyła własny obraz - kolaż z tkanin o różnych fakturach. 
            Całość zakończył spacer połączony ze zwiedzaniem krośnieńskiego Rynku i wizyta w kościołach pełnych dzieł sztuki z różnych epok.

          • Bajkowe Poranki

          • W naszej szkole realizujemy innowację pedagogiczną pod nazwą "Bajkowe Poranki". Innowacja prowadzona jest przez wychowawcę Oddziału Przedszkolnego, panią Edytę Męzyk oraz nauczyciela bibliotekarza, panią Małgorzatę Urban. Polega na cyklicznych spotkaniach z książką, której celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci. 
            19 września odbyły się pierwsze zajęcia biblioteczne, podczas których dzieci dowiedziały się wiele na temat szanowania książek, zapoznały się z pracą bibliotekarza oraz zwiedziły Bibliotekę Szkolną. 
            20 września pan Bogdan Łuczkowski - Wójt Gminy Łukowica przeczytał dzieciom bajkę pt. "Szewczyk Dratewka". Po czytaniu odbyła się wspólna rozmowa na temat treści przeczytanej lektury. 
            Na kolejnym spotkaniu gościliśmy także Panią Dyrektor Szkoły, mgr Wiolettę Oleksy.
            Bajki pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, wzbogacają zasób słownictwa, rozwijają wyobraźnię.
            Można powiedzieć, że czytanie to jeden z największych podarunków, jaki mozemy ofiarować Dzieciom. 
            Dziękujemy za udział we wspólnym czytaniu! 

          • Mamy czujnik smogu – monitorujemy stan czystości powietrza

          • W związku z realizacją w minionym roku szkolnym przez uczniów klas 5 i 8 na lekcjach biologii projektu dotyczącego badania stanu czystości powietrza na terenie miejscowości Łukowica, nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w projekcie Edukacyjnej Sieci Antysmogowej „Moja szkoła OSE w projekcie ESA” i otrzymała bezpłatnie czujnik smogu i tablicę LED do wyświetlania wyników pomiarów. Urządzenia te zostały zamontowane 13.09.2022 na budynku naszej szkoły i będą pokazywać jakość powietrza, którym oddychamy.

            Dane zbierane przez czujnik są na bieżąco przesyłane do centralnego serwera i uśredniane w 5-minutowych okresach pomiarowych. Aktualny odczyt jest widoczny dla społeczności szkolnej i mieszkańców miejscowości dzięki zainstalowanej na budynku tablicy informacyjnej – wyświetla się na niej aktualna wartość stężenia pyłu PM2,5 na zewnątrz szkoły. Dane będą także prezentowane na stronie esa.nask.pl.

          • "Starsi dla Młodszych" - nowa akcja w Bibliotece Szkolnej!

          • Od 19 ruszamy z akcją "Starsi dla młodszych".
            Uczniowie klas 4-8 przynoszą książki do czytania i przeglądania dla uczniów z klas młodszych.
            Książki zostawiają na stoliku obok biblioteki szkolnej.
            Grafik przynoszenia książek zamieszczony na zdjęciu.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • Miło nam poinformować, że w wyniku przeprowadzonych w Szkole demokratycznych wyborów znamy już członków Samorządu na rok szkolny 2022/2023.
            Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz społeczności szkolnej!

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • Rok szkolny rozpocznie uroczysta Msza święta w Kościele Parafialnym w Łukowicy o godzinie 8.00.
            Następnie zapraszamy naszych Uczniów do szkoły na spotkanie z Dyrekcją i Wychowawcami.
             

          • ,,Badanie stanu czystości powietrza na terenie miejscowości Łukowica, na podstawie obecności porostów przy wykorzystaniu skali porostowej”.

          • Uczniowie klas  5 i 8 pod kierunkiem nauczycielki biologii M. Pietrzak realizowali w roku szk. 2021/ 2022 projekt ekologiczny: ,,Badanie stanu czystości powietrza na terenie miejscowości Łukowica, na podstawie obecności porostów przy wykorzystaniu skali porostowej”.

             Od marca do czerwca uczniowie prowadzili badania terenowe obserwując występujące w miejscowości Łukowica porosty nadrzewne. Swoje obserwacje dokumentowali wykonując zdjęcia okazów porostów, a także gromadząc eksponaty zebrane z suchych lub ściętych drzew. W czerwcu zaprezentowali uczniom szkoły wyniki swoich obserwacji, na które składały się ekspozycja fotografii porostów wykonanych w terenie, okazy porostów oraz prezentacje na temat porostów, skali porostowej, a także sposobów poprawy jakości powietrza w naszej miejscowości.

          • Zapisy do Świetlicy Szkolnej na rok 2022/2023

          • W celu zapisania dziecka do świetlicy szkolnej na rok 2022/2023, prosimy o wypełnienie i podpisanie "Karty zapisu dziecka do świetlicy"  - dokument ten można pobrać w świetlicy lub sekretariacie szkoły.

            W pierwszej kolejności do świetlicy będą przyjmowane dzieci z klas I-III obojga rodziców pracujących lub pracujących i samotnie wychowujących dzieci. Pozostali uczniowie  mogą zostać przyjęci w miarę wolnych miejsc.

            Karty zgłoszenia dziecka wraz z zaświadczeniami o zatrudnieniu rodziców (opiekunów) należy złożyć w terminie do 20 czerwca 2022r. 

          • GOKSiT w Łukowicy zaprasza do zapoznania się z ofertą

          • 05.06 godz. 14:00 - 17:00 Dzień Dziecka w Łukowicy,
            12.06 godz. 14:00 - 18:00 Piknik Rodzinny w Jadamwoli,

            Obozy sportowe (zapisy do 10 czerwca):
            07.08 - 16.08.2022 r. Rewal (morze)- dzieci i młodzież od 11 r. ż. (rocznik 2011 i starsi),
            18.08 - 24.08.2022 r. Poronin (góry) - dzieci w wieku 7 - 11 lat (roczniki 2015 i starsi).

          • Co dalej, ósmoklasisto?

          • Już wkrótce uczniowie klas ósmych będą musieli wybrać szkołę ponadpodstawową, a co za tym idzie - przyszły zawód. Aby im to ułatwić, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego zaproszono przedstawicieli szkół średnich z Limanowej w celu zapoznania uczniów z ofertą edukacyjną na rok szk. 2022/2023. Uczniowie mogli dowiedzieć się, w jakich profilach mogą kształcić się w danej szkole, poznać atuty tej szkoły, a także porozmawiać z nauczycielami czy uczniami. 

            Uczniowie mieli też możliwość zapoznania się ze specyfiką niektórych zawodów, poznać je ,,od podszewki" podczas wizyt zawodoznawczych w pobliskich zakładach pracy typu Bank Spółdzielczy, Urząd Gminy.

          • Dzień Ziemi 2022

          • W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole klasy 5a i b na lekcjach biologii posadziły drzewka przy szkole. W klasach starszych zostały przeprowadzone pogadanki tematyczne w celu kształtowania postaw proekologicznych. Chętni uczniowie wykonali plakaty ekologiczne, które zostały wyeksponowane na holu szkolnym.

          • Kiermasz wielkanocny

          • Kolejny kiermasz w naszej szkole był okazją do pochwalenia się talentami naszych uczniów. Piękne kartki świąteczne oraz ozdoby wykonane przez dzieci ozdobią nasze domy w te święta. 

          • Trzeci numer gazetki szkolnej "Serwus"

          • Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem gazetki szkolnej: 
            https://www.canva.com/design/DAE4VHe0K_A/UmymposZvOeirofUI7Ievw/view#1 

             

            W tym numerze przeczytacie :

            - skąd się wzięły na naszym stole pomidory

            - czy birety elektorskie są jadalne

            - co ma wspólnego Krzysztof Kolumb z papryką

            - czy uprawa warzyw i owoców jest eko

            - o ,,Uranie" - lokalnym klubie sportowym

                                                                                         Zespół redakcyjny "Serwus" 

          • Konkurs na najładniejszy słowniczek polsko - ukraiński!

          • Zapraszamy do galerii zdjęć - gazetki ścienne autorstwa naszych uczniów.

            Wyniki konkursu:
            - w kategorii klas 1-3:
            1. miejsce - klasa 3a
            2. miejsce - klasa 1b
            3. miejsce - klasa 3b

            - w kategorii klas 4-8:
            1. miejsce - klasa 5b
            2. miejsce - klasa 4b
            3. miejsce - klasa 8b

            Nagrody finansowe dla każdej klasy funduje Samorząd Uczniowski.
            Gratulujemy zwycięzcom!