• Narodowy Program Czytelnictwa

• Nasza szkoła pozyskała środki z  ”Narodowego Programu Czytelnictwa”  w wysokości 15 000 zł (kwota przyznanego wsparcia finansowego:12 000 zł, wkład własny: 3 000 zł). zakupiono 427egzemplarzy książek, w tym 180 lektur, a pozostałe to beletrystyka i literatura popularnonaukowa, młodzieżowa ( ogółem 427 książek).  Z otrzymanych środków zakupiono również materiały do promowania czytelnictwa oraz  pufy, na których można usiąść i poczytać książkę. Taka forma spędzania czasu  bardzo podoba się uczniom.

Wzbogacenie biblioteki o ciekawe książki spowodowało wyraźnie zauważalne zwiększenie zainteresowania książką.

• Europejski Dzień Języków

• 29.11.23 r. odbyły się w naszej szkole prezentacje poszczególnych klas z okazji Europejskiego Dnia Języków.

Każda klasa przygotowała ciekawostki o wylosowanym kraju europejskim i podstawowe zwroty w języku ojczystym.

• Dzień pluszowego misia

• 27.11.23 r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały "Dzień pluszowego misia". Każde przyniosło swoją ulubioną maskotkę. Karty pracy też były poświęcone tej tematyce.

• Spotkanie z pisarką Adą Grabarczyk-Rynduch

• 8 listopada 2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie przedszkolaków z pisarką, która zaczęła pisać dla dzieci i wydała pierwszą książkę dla najmłodszych (5-10 lat)- "KTO PORWAŁ TĘCZĘ" ( wydawnictwo WFW).

• Zbiórka odzieży Używanej

• W ramach kontynuacji pomocy dla chorej Wiktorii Wróbel z Nowego Sącza Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu włączyli się w zbiórkę odzieży używanej i obuwia w naszej szkole. Szczegóły na plakacie.

• Szlachetna paczka

• Szanowni Państwo! Drodzy rodzice i uczniowie naszej szkoły!

Szkolny Klub Wolontariatu włącza się w tegoroczną akcję Szlachetna Paczka 2023. Chcemy zebrać dla potrzebujących artykuły spożywcze z długim terminem ważności, kosmetyki, środki czystości, ubrania, pościele i sprzęty elektroniczne. Wszystkie dary można przynosić do budynku Szkoły Podstawowej w Łukowicy (na korytarzu, przy drzwiach wejściowych i przy wejściu do szatni wystawione zostaną pudełka), w godzinach od 8.00 do 15.00 do dnia 8 grudnia 2023 r. Z góry dziękujemy za hojność. Po tym terminie wszystkie dary zostaną dostarczone do Zespół Szkół w Starym Sączu, który jest głównym organizatorem akcji.

• 31.10.23 r. podsumowanie konkursu wiedzy Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

• W ramach konkursu "Odblaskowa szkoła"- edycja 2023 w naszej szkole przeprowadzono konkurs wiedzy "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

Wyniki konkursu:

I miejsce- Adam S. kl. 8

II miejsce- Emilia M. kl.5b

II miejsce- Magdalena G. kl. 8

III miejsce- Gabriela N. kl 5b

III miejsce Adam K. kl. 6b

• 30.10.23 r.- podsumowanie konkursu plastycznego "Bezpieczna droga do szkoły"

• W ramach konkursu "Odblaskowa szkoła" - edycja 2023 nasza szkoła zorganizowała konkurs plastyczny.

Uczniowie wykonali bardzo dużo prac plastycznych.

Nagrodzone osoby to:

Kalina I.- kl. 0, Zofia K.- kl. 0, Julia B.- kl. 1a, Zuzanna S.- kl. 1a, Mira W.- kl. 1a, Łucja P.- kl. 2a, Emilia T. - kl. 2a, Alicja K.- 2b, Maja B.- kl. 2b, Karol B.- kl. 3a, Jan I.- kl. 3b, Aleksandra P.- kl. 3b, Adam K.- kl. 6b, Alicja Ch.- kl. 6b, Amelia M.- kl. 6b, Patrycja B.- kl. 7a, Jędrzej D.- kl. 7b, Zuzanna W.- kl. 7b.

• Pomoc dla Wiktorii z Nowego Sącza

• Wikusia walczy z ciężką chorobą, która zabija jej mięśnie- SMA. Ratunkiem jest najdroższy lek świata - 10 mln zł. Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Caritas zorganizowało w naszej szkole kiermasz babeczek. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc dla Wiktorii.