• Dzień Babci i Dziadka- 23.01.2024 r.

• W dniu 23 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci również pamiętały o tym, aby złożyć im życzenia . Uczniowie z klas 0-III zaprezentowały program artystyczny, wspólnie zaśpiewały sto lat , a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Babcie i dziadkowie z dumą i uśmiechem opuszczali szkolne mury. Życzenia złożył również Ksiądz dziekan Wiesław Majca i Wójt Gminy Łukowica Pan Bogdan Łuczkowski.

• Wojewódzka Gala Plebiscytu Edukacyjnego

• Dnia 19.01.2024 r.w szacownych murach Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, odbyła się Wojewódzka Gala Plebiscytu Edukacyjnego Dziennika Polskiego Gazety Krakowskiej na najbardziej cenionych, charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli, podczas której nagrodzona i wyróżniona została nasza nauczycielka z oddziału przedszkolnego Wioleta Bodziony, zdobywając:

"NAUCZYCIELA ROKU KLAS 0-III W POWIECIE LIMANOWSKIM"

"NAUCZYCIELA ROKU KLAS 0-III W MAŁOPOLSCE"

Na uroczystości była obecna Pani Dyrektor Wioletta Oleksy oraz Pani Dyrektor Zespołu Obsługi Edukacji Pani Joanna Juras.

Nagrody zostały wręczone przez p. Macieja Kwaśniewskiego, redaktora naczelnego "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego", który życzył pedagogom, by udało im się wychować uczniów, którzy potrafią samodzielnie myśleć.

Partnerem honorowym Plebiscytu był Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej

w Krakowie. W imieniu Piotra Borka, rektora Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, laureatów honorował Adam Gliksman, kierownik Działu Promocji Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej.

Wójt Gminy Łukowica, który nie mógł być obecny na gali zaprosił Panią Wioletę do Urzędu Gminy.

• Kolędowanie oddziału przedszkolnego.

• PODZIĘKOWANIE

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za wspólne kolędowanie oraz gościnę p. Wójtowi Bogdanowi Łuczkowskiemu oraz jego współpracownikom Podziękowania składamy również Księdzu Dziekanowi Wiesławowi Majca; Paniom z Zespołu Obsługi Edukacji na czele z p. Dyrektor Joanną Juras, Pracownikom oraz Dyrekcji p. Barbarze Mróz z Zakładu Aktywności Zawodowej, działającym przy Stowarzyszeniu "Promyk", Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu p. Jarosławowi Czaja, Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Andrzejowi Bukańskiemu, a także Dyrektorowi p. Krzysztofowi Kołodziejczyk oraz współpracownikom Banku Spółdzielczego w Łukowicy.

Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z p. Dyrektor Wiolettą Oleksy wychowawczynią Wioletą Bodziony, Przewodniczącą Rady Rodziców p. Justyną Kowalczyk, a także p. Beatą Skrzekut oraz p. Anetą Bugajską śpiewając kolędy i pastorałki wprowadziły nastrój dziecięcego kolędowania do Parafii oraz Instytucji działających na terenie Łukowicy

Wsród uczniów naszej szkoły są dzieci, które grają na instrumentach W ich wykonaniu usłyszeliśmy kolędy grane na: akordeonie – Hania Kowalczyk z kl.3b, Filip Dyrek z kl. 6a, gościnnie na skrzypcach zagrała – Joanna Bodziony, na gitarze akompaniowała Wioleta Bodziony.

Radość odwiedzanych osób pokazała, jak ważne jest kultywowanie tego pięknego zwyczaju kolędowania.

• Kiermasz ciasteczek

• Szanowni Rodzice, serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu ciasteczek, który będzie odbywał się w naszej szkole przez trzy kolejne środy. W pierwszym terminie, czyli 24 stycznia ciasteczka przygotowują Rodzice uczniów klas 0- III. W kolejnym terminie, tj. 31 stycznia włączają się do akcji Rodzice wraz z uczniami klas IV- VI.  W ostatnim terminie, 7 lutego pyszne słodkości przygotowują Rodzice i uczniowie klas VII – VIII . Przygotowane ciasteczka (mufinki, pączki, babeczki, rurki z kremem, pierniczki, wafle itp.) będzie można zakupić w podanych wyżej terminach. Prosimy o zapakowanie produktów w folię lub woreczek. Zebrane środki ze sprzedaży ciastek zostaną w całości przeznaczone na wyposażenie ogrodu sensorycznego.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy znajdą czas, aby upiec pyszności.

Nauczyciele oraz Samorząd Uczniowski

• Spotkanie z pracownikami Zakładu Aktywności Zawodowej w Łukowicy

• W dniu dzisiejszym, w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Łukowicy, odbyło się spotkanie noworoczne, z udziałem Wójta Gminy Łukowica Pana Bogdana Łuczkowskiego, oraz Księdza Dziekana Wiesława Majcy. Byli również zaproszeni pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Łukowicy na czele z Panią Kierownik Barbarą Mróz. Inicjatorem i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski. Wszystkich gości powitały dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią. Następnie uczniowie z klas trzecich i siódmych zaprezentowali jasełka. Po tym przedstawieniu dyrektor szkoły Wioletta Oleksy złożyła życzenia noworoczne i nastąpiło wspólne kolędowanie. Mamy nadzieję, że za rok też się spotykamy, aby wspólnie spędzić czas w radosnej atmosferze.

Występ oddziału przedszkolnego: ZAZ_(1).mp4         ZAZ_(2).mp4