• Pierwsze logowanie do dziennika elektronicznego

• Aby zalogować się do dziennika elektronicznego - jeżeli czynią to Państwo po raz pierwszy- należy założyć konto w serwisie. Na podane przez Państwa adresy e-mail Wychowawcy wysłali wiadomość powitalną z instrukcją logowania. Poniżej zamieszczono treść wiadomości.

"Użytkowniku,    otrzymałeś dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+).   Adres strony internetowej e-dziennika to:      https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminalukowica    Obejrzyj film i dowiedz się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika:     https://www.youtube.com/watch?v=1l8XhJapnKg    Powyższe linki należy skopiować i wkleić do paska adresu przeglądarki.)

Aby się zalogować możesz również skorzystać z poniższej instrukcji:    1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego:       https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminalukowica                  Wyświetli się powitalna strona systemu  2. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy  3. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość  4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło  5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk  Ustaw nowe hasło  6. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.    Informacje na temat programu znajdziesz na zakładce Pomoc  Dziennik elektroniczny Uczniowie Optivum NET+ został wyprodukowany przez firmę VULCAN sp. z o.o.                Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/vulcan.oswiata"       Aby Uczniowie mogli samodzielnie logować się do dziennika, konieczne jest podanie Wychowawcy adresu e-mail Ucznia.

• Bajkowe Poranki

• W naszej szkole realizujemy innowację pedagogiczną pod nazwą "Bajkowe Poranki". Innowacja prowadzona jest przez wychowawcę Oddziału Przedszkolnego, panią Edytę Męzyk oraz nauczyciela bibliotekarza, panią Małgorzatę Urban. Polega na cyklicznych spotkaniach z książką, której celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci.
            19 września odbyły się pierwsze zajęcia biblioteczne, podczas których dzieci dowiedziały się wiele na temat szanowania książek, zapoznały się z pracą bibliotekarza oraz zwiedziły Bibliotekę Szkolną.
            20 września pan Bogdan Łuczkowski - Wójt Gminy Łukowica przeczytał dzieciom bajkę pt. "Szewczyk Dratewka". Po czytaniu odbyła się wspólna rozmowa na temat treści przeczytanej lektury.
            Na kolejnym spotkaniu gościliśmy także Panią Dyrektor Szkoły, mgr Wiolettę Oleksy.
            Bajki pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, wzbogacają zasób słownictwa, rozwijają wyobraźnię.
            Można powiedzieć, że czytanie to jeden z największych podarunków, jaki mozemy ofiarować Dzieciom.
            Dziękujemy za udział we wspólnym czytaniu!

• Mamy czujnik smogu – monitorujemy stan czystości powietrza

• W związku z realizacją w minionym roku szkolnym przez uczniów klas 5 i 8 na lekcjach biologii projektu dotyczącego badania stanu czystości powietrza na terenie miejscowości Łukowica, nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w projekcie Edukacyjnej Sieci Antysmogowej „Moja szkoła OSE w projekcie ESA” i otrzymała bezpłatnie czujnik smogu i tablicę LED do wyświetlania wyników pomiarów. Urządzenia te zostały zamontowane 13.09.2022 na budynku naszej szkoły i będą pokazywać jakość powietrza, którym oddychamy.

Dane zbierane przez czujnik są na bieżąco przesyłane do centralnego serwera i uśredniane w 5-minutowych okresach pomiarowych. Aktualny odczyt jest widoczny dla społeczności szkolnej i mieszkańców miejscowości dzięki zainstalowanej na budynku tablicy informacyjnej – wyświetla się na niej aktualna wartość stężenia pyłu PM2,5 na zewnątrz szkoły. Dane będą także prezentowane na stronie esa.nask.pl.

• "Starsi dla Młodszych" - nowa akcja w Bibliotece Szkolnej!

• Od 19 ruszamy z akcją "Starsi dla młodszych".
            Uczniowie klas 4-8 przynoszą książki do czytania i przeglądania dla uczniów z klas młodszych.
            Książki zostawiają na stoliku obok biblioteki szkolnej.
            Grafik przynoszenia książek zamieszczony na zdjęciu.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Miło nam poinformować, że w wyniku przeprowadzonych w Szkole demokratycznych wyborów znamy już członków Samorządu na rok szkolny 2022/2023.
            Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz społeczności szkolnej!