• Święto Ziemi

• 21.04.2023 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przygotowana przez uczestników koła biologicznego pod kierunkiem nauczycielki biologii M. Pietrzak. Oprawę muzyczną przygotowała z uczniami kl. 5 i 7 p. E. Stępka, a przy wykonaniu dekoracji uczennicami kl. 5b pokierowała p. M. Urban. Wszyscy mogliśmy podziwiać kunszt aktorski wykonawców przedstawienia „ Sąd nad ropuchą” oraz usłyszeć jak dbać o nasz wspólny dom  - Planetę Ziemię. Uczniowie mogli dowiedzieć się dlaczego ropucha jest pożytecznym zwierzęciem i należy ją chronić, czemu należy segregować odpady oraz jak oszczędzać naturalne zasoby Ziemi. Wszystkich zachwycił pokaz mody ekologicznej  - oryginalne stroje wykonały uczennice kl. 6b z materiałów ekologicznych.

Sad_nad_zaba_1.mp4

ziemia_(1).mp4

ziemia_(2).mp4

ziemia_(3).mp4

• Zdrowe odżywianie

• Bardzo ważne jest, aby dziecko w wieku szkolnym właściwie się odżywiało. Najważniejszym posiłkiem dla dziecka jest śniadanie np.: płatki z mlekiem (najlepiej nie słodkie), pieczywo, wędliny, nabiał, warzywa, soki i owoce. Należy zwracać też uwagę co dziecku dajemy na drugie śniadanie. Uczeń, który zje bogate w różne składniki śniadanie ma więcej energii, jest bardziej skupiony na lekcjach i dzięki temu lepiej się uczy.

Nauczyciele naszej szkoły starają się wspierać rodziców organizując pogadanki na ten temat oraz zgłaszając szkołę do różnych programów . Obecnie uczestniczymy w dwóch programach promujących zdrowe odżywianie: "Szklanka mleka" i "Owoce w szkole".

• Powiatowe eliminacje Teatrów Dzieci i Młodzieży "Bajdurek"

• Miło nam poinformować, że spektakl "SZAlik" grupy teatralnej reAKTOR działającej w GOKSIT, zajął 3 miejsce w powiatowych eliminacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży "Bajdurek" w Limanowskim Domu Kultury. Do grupy tej należą uczniowie Szkoły Podstawowej w Łukowicy.

• Konkurs BRD

• 17.04.2023r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Przyszowej odbył się konkurs BRD.

Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce.

• Akademia z okazji Dnia Patrona

• 03.04.2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona. Uczniowie przygotowali przedstawienie obrazujące życie patronki naszej szkoły Marii Skłodowskiej- Curie.

Pani Dyrektor Wioletta Oleksy pogratulowała również uczniom, którzy w ostatnim czasie odniesli sukcesy:

Karol Koza kl. 3 b- V miejsce w konkurskie strażackim

Kalina Kawalec kl. 6b- udział w Powiatowym Konkursie Poezji ks. Jana Twardowskiego

Łukasz Pec kl. 8a- udział w Powiatowym Konkursie Poezji ks. Jana Twardowskiego, wyróżnienie od Kuratora Małopolskiego

Anna Gancarz kl. 6b- I miejsce w Gminnym Maratonie Czytelniczym

Klaudia Koza kl. 7- wyróżnienie w Gminnym Maratonie Czytelniczym