• Bajkowe poranki

          • Kontynuujemy innowację pedagogiczną "Bajkowe poranki". 
            Gościem tym razem był pan Mariusz Tokarczyk -  trener drużyny piłkarskiej działający w GOKSiT Łukowica. Bardzo dziękujemy za udział w przedsięwzięciu.

          • SKO w szkole

          • 25 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Banku Spółdzielczego w Łukowicy, reaktywujące działanie Szkolnej Kasy Oszczędności.
            Lekcje z zakresu bankowości, które odbyły się w dwóch grupach, przeprowadzili pracownicy Banku: pani Stanisława Wróbel i pan Bartłomiej Bugański. Młodsza grupa, czyli uczniowie klas 0 - IV, rozmawiali o tym co to jest oszczędzanie i dlaczego warto oszczędzać.
            Uczniowie klas starszych dowiedzieli się jak korzystać z produktów bankowych, do czego przydaje się konto bankowe oraz jak bezpiecznie poruszać się po rynku finansowym.
            Młodzież aktywnie uczestniczyła w lekcji. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie, który przeprowadził pan Krzysztof Kołodziejczyk - Dyrektor Oddziału Banku w Łukowicy. Poprawne odpowiedzi były nagradzane.
            Ponadto, dzieci z klasy IIIb przygotowały program artystyczny "Co warto, a czego nie warto oszczędzać".
            Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. 
            Dziękujemy za wspaniałą i ważną lekcję!

            Dokumenty:
            SKO_oswiadczenie_rodzica.docx​​​​​​​

          • Współzawodnictwo sportowe w Gminie Łukowica

          • Nasza szkoła zajęła I miejsce w Gminie Łukowica we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/22. Gratulujemy nauczycielom w-f w naszej szkole: Pani Magdalenie Bargieł i Panu Pawłowi Pulitowi.

          • Innowacja "Bajkowe poranki"

          • W kolejnej edycji innowacji zaszczycili nas swoją obecnością Pani dyrektor Wioletta Oleksy oraz rodzice Katarzyna Wnękowicz i Janusz Waśko, którzy czytali dzieciom bajki.

          • Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości

          • 31.10.22 r. podczas obchodów 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Karpackim Oddziale Straży Granicznej  w Nowym Sączu Pani Dyrektor Wioletta Oleksy została odznaczona "Medalem Stulecia Odzysakania Niepodległości".

          • "Smacznego, proszę Wilka!"

          • 26 października działająca w GOKSiT grupa teatralna "Wesołe Skrzaty" zagrała aż cztery przedstawienia dla uczniów naszej szkoły!  Inicjatywa ta została zrealizowana dzięki wydatnej współpracy Biblioteki, Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły oraz GOKSiT. 
            Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami przez wszystkie grupy wiekowe widzów. Jak przyznaje młodzież: spektakl bawi, uczy, porusza ważne problemy. Jesteśmy dumni z talentu naszych koleżanek i doceniamy ogrom pracy, włożony w realizację tego przedsięwzięcia. 

            "Pełna ciepła i serdeczności opowieść o przełamywaniu barier, przyjaźni ponad podziałami i trudnej sztuce przebaczania.Scenariusz: Elżbieta Rusnak – na podstawie książki Marty Guśniowskiej pt. „Smacznego, proszę Wilka!” Reżyseria, scenografia i opracowanie plastyczne, kostiumy: Elżbieta Rusnak" 

            Powyższy opis pochodzi ze strony MCK Sokół w Nowym Sączu. 
            Nasi utalentowani Uczniowie walczą o nagrodę publiczności w tym festiwalu - wesprzyjmy ich naszymi głosami!
            Link do strony głosowania: 
            https://mcksokol.pl/bajdurek2022  

            (Spektakl nr 8).

          • Realizacja projektu "Małopolska Pszczoła"

          • W dniu 18.10.2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Natalią Śmierciak w ramach projektu „Małopolska Pszczoła”. Uczniowie klas drugich oraz ósmych, którzy brali udział w realizacji tego projektu, uzyskali wiele cennych informacji na temat życia pszczół oraz roślin miododajnych. Główną atrakcją tego wydarzenia było wspólne sadzenie drzewek oraz roślin miododajnych, które zasadzone zostały w tzw. rabatach, czyli specjalnie przygotowanych drewnianych skrzynkach, wypełnionych torfem i geowłókniną. Spośród wszystkich posadzonych roślinek szczególne miejsce ma drzewko lipy, które na cześć patronki naszej szkoły otrzymało imię Marii Skłodowskiej - Curie, o czym informuje postawiona obok drzewka tabliczka.  

               Bardzo cieszymy się, że w wydarzeniu brał również czynny udział i służył pomocą wójt naszej gminy Bogdan Łuczkowski, który dobrymi radami i wskazówkami wspierał uczniów. 

          • Młodzieżowy Dzień Otwarty - projekt innowacyjny, realizowany we współpracy szkoły z GOKSiT oraz Małopolskim Instytutem Kultury

          • W dniach 22-23 września na terenie GOKSiT odbyły się warsztaty, których tematem było projektowanie Młodzieżowego Dnia Otwartego (MDO) przez uczniów klasy 7 w ramach przygotowania lokalnego systemu wsparcia edukacji kulturowej młodzieży.
            Warsztaty poprzedziła gra terenowa - młodzież zbierała materiały dotyczące zajęć i aktywności w GOKSiT, a następnie zaprojektowała wydarzenia do zrealizowania w ramach MDO. Projektowanie odbywało się dwuetapowo - "projektowanie marzycieli" (prezentacja pomysłów na forum), a następnie "projektowanie realistów" (urealnianie projektów według określonych kryteriów). Równocześnie z młodzieżą, prace na obu etapach prowadzili pracownicy GOKSiT. W ramach podsumowania młodzież głosowała na wyróżnione pomysły. 
            MDO według opracowanego w ten sposób scenariusza zostanie zrealizowany w listopadzie.

          • "Sprzątamy dla Polski"


          • Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątamy dla Polski". Uczniowie klas 7 i 6 na lekcjach biologii i geografii sprzątali teren parku, okolice boiska sportowego oraz rowy przydrożne w kierunku cmentarza. Uczniowie uczyli się jak ważna jest troska o nasze lokalne środowisko i niezaśmiecanie naszej Małej Ojczyzny. Kształtowali u siebie postawę odpowiedzialności młodego pokolenia i wzmacniali postawy proekologiczne. Mamy nadzieję, że niedługo każdy będzie wyrzucał odpady tam, gdzie powinien. To również symbol troski o naszą Ojczyznę.