• Robotyka

• W ramach projektu "Laboratoria przyszłości" zostało zakupionych w naszej szkole 6 zestawów edukacyjnych  klocków Abilix Krypton do budowy robotów. W czasie lekcji informatyki i na zajęciach koła informatycznego wprowadzane są elementy robotyki. Uczniowie budują roboty i piszą programy dla tych robotów w języku Scratch.

Nauka programowania podczas zabawy

Abilix to pionier i globalny lider rynku robotów edukacyjnych, obecny w ponad 50 krajach na świecie. Od ponad 20 lat dostarcza innowacyjne roboty edukacyjne. Nauka programowania dla dzieci staje się zabawą. Zabawki edukacyjne Abilix zawierają podstawy programowania, wspierają również rozwój dzieci i młodzieży w nauce przedmiotów ścisłych. Rozwijają kompetencje przyszłości takie jak: kreatywność, logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów czy współpracy w grupie. Roboty Edukacyjne Abilix Krypton dostępne są w różnych wariantach, które uwzględniają ilość klocków czy czujników. Klocki Krypton można dostosować do wieku dziecka, a niezliczone możliwości konfigurowania wyglądu sprawia, że zapewnią zabawę na wiele tygodni.

Nowoczesne silniki i sensory

W zestawach znajdują się czujniki i silniki umożliwiające poruszanie się robotów oraz pomagające im m.in. słyszeć, reagować na dotyk czy rozpoznawać swoje położenie w przestrzeni. Wydajny procesor znajdujący się w mózgu robota, błyskawicznie przetwarza skomplikowane operacje, dzięki czemu urządzenia natychmiast wykonują polecenia.

karuz.mp4

kombajn.mp4