• Doradztwo zawodowe

• Ósmoklasisto - co wybierzesz?

Już wkrótce rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i uczniowie klas 8 staną przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia, a więc będą wybierać przyszłą szkołę i zawód. Aby ułatwić im podjęcie tej trudnej decyzji w ramach doradztwa zawodowego nasi uczniowie na początku roku szkolnego uczestniczyli w MechanCraft zorganizowanym w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących (Mechanik) w Limanowej. Uczniowie klas 8 mogli tam zapoznać się z ofertą edukacyjną, poznać atuty tej szkoły, zobaczyć pracownie oraz porozmawiać z nauczycielami i uczniami.  W ramach zajęć z doradztwa zawodowego zapraszani byli przedstawiciele szkół średnich z Limanowej w celu zaprezentowania oferty edukacyjnej na rok szk. 2023/2024. Organizowane były także wizyty zawodoznawcze w okolicznych zakładach pracy, aby uczniowie mogli dokładniej poznać wybrane zawody. Uczniowie uczestniczyli też w Szkolnej Giełdzie Edukacyjnej zorganizowanej w naszej szkole, podczas której przedstawiciele większości szkół ponadpodstawowych z powiatu limanowskiego  i nowosądeckiego przedstawili uczniom ofertę edukacyjną oraz atuty swojej szkoły. Uczniowie mogli również porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami tych szkół. Życzymy trafnych wyborów.